Özgeçmiş


Ayşe Gavas Aslan

Klinik Psikolog / Psikoterapist / Çift Terapisti / Cinsel Terapist

Mesleki Özgeçmiş;

Lisans eğitimimi 1995 yılında Ankara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nde tamamladım. 1998 yılında Uludağ Üniversitesinde “Anne-Baba İlişkilerine Bağlı Olarak Ergenlerde Kimlik Gelişimi” konulu tezim ile hocam Doç. Dr. Nermin ÇELEN danışmanlığında Yüksek Lisans Programını bitirdim.

2013-2016 yılları arasında İstanbul Esenyurt Üniversitesinde Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını Prof.Dr. B.Mert SAVRUN danışmanlığında “Sigara içen ve içmeyen bireylerin bağlanma stillerinin karşılaştırılması” ile tamamladım.

Halen Avusturya -Viyana Sigmunt Freud Üniversitesi psikoterapi doktora programına devam etmekteyim. 

Temel ve ileri eğitim 400 saat olmak üzere “Aile ve Çift Terapisi” eğitimimi; Nevin DÖLEK ve Neylan ÖZDEMİR önderliğindeki BAKIŞ Eğitim ve Psikolojik Danışma Merkezi ile ortak çalışma yapan İsrail’deki Toplum Stres Önleme Merkezi (Community Stress Prevention Center - CSPC) ile yapılan ortak programa katılarak tamamladım.Eğitim, İsrail Aile ve Evlilik Terapisi ve Aile Yaşamı Eğitimi 

Derneği’nin (Israeli Association for Marital and Family Therapy and Family Life Education) programına uygun olarak belirlenmiş ve uluslararası uygulaması olan bir programdır. Psikoterapi Enstitüsü işbirliği ile organize edilen Kanada York University’den Prof.Dr Leslie S. GREENBERG Ph.D den (aynı zamanda bu terapinin kuramcısı)60 saatlik  “Emotion - Focused Couples Therapy ( Duygu Odaklı Çift Terapi) I- II 5-9 şubat 2012 / workshop ve 29 kasım - 2 aralık 2012 / advenced workshop ile alınan eğitim sonrasında 20 saatlik süpervizyon ile canlı vaka çalıştım.

Psikoterapi Enstitüsünde, değerli hocam psikiyatrist Dr. Tahir ÖZAKKAŞ ‘tan 2010 / 2013 360 saat teorik; 360 saat vaka formülasyonu; 360 saat süpervizyon olmak üzere toplam 1080 saatlik “ Bütüncül Psikoterapi Eğitimi” aldım ve analitik psikoterapi çalışmalarına başladım. Time – Limited Dynamic Psychoterapy I-II (Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi) eğitimini (2011) ABD. Levenson Instıtutenden Hanna LEVENSON PhD ‘den aldım. Psikoterapi Enstitüsü trafından düzenlenen (2010) Attended the '' Kernberg Days '' held jointly by the Personality Studies Institute and the Psychotherapy Institute in İstanbul workshop programına katıldım.

Dr Timur Herzadin ‘den psikoterapi süpervizyonları aldım. 

Cinsel Sağlık Enstitüsü (CİSED) nün 2010 yılında açtığı, 100 saatlik Cinsel Terapi Eğitiminin teorik ve pratik eğitimini hocam Dr. Cem KEÇE ile tamamladım. Halen sürekli yapılan vaka paylaşımı ve süpervizyon programlarına katılmaktayım. Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği Bursa Şubesi tarafından (2011) düzenlenen 20 saatlik Prof Dr Daniel L. ARAOZ' un " Cinsel Terapide Yeni Hipnoz " Atölye çalışmasına da katıldım. Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği Tarafından Düzenlenen (2012) 20 Saatlik Prof Dr Gerald R. Weeks ile " İleri Düzey Evlilik Terapisi ve Cinsel Terapi Semineri"ne katıldım.

Ankara OMNİ Hipnoz Akademisinde 2009 yılında, temel düzey ve yine aynı yıl, Dr. Bülent URAN Hipnoz Merkezinde İleri düzey Hipnoz eğitimlerini tamamladım. Hipnoz Derneğinin 2012 yılında Klinik Hipnoz Uygulama Eğitimine katıldım. Halen Dr Haluk Alan ve Dr Sinan Güzel’den BHR- bilişsel hipnoz regresyonu eğitimi almaktayım. İhtiyaç duyduğum vakalarda hipnoz uygulaması yapmaktayım.

Türk Psikologlar Derneği Bursa şubesinin 2013 yılında düzenlediği “Çocuk Resimleri Projektif Test Eğitimi” ni hocam psikolog Funda AKKAPULU ile tamamladım. 

2017 de kurulan Psikoterapi Enstitüsü Derneği Bursa şubesinin kurucu üyesi olarak görev aldım. 

Üyesi bulunduğum dernekler 

 • Ruh sağlığı deneği -RSD
 • Psikolojik Danışma ve rehberlik Derneği 
 • Bütüncül psikoterapi Derneği 
 • Cinsel terapiler Derneği -CİSED
 • Hipnoterapi Derneği 
 • Çift ve Aile Terapileri Derneği

Çalışmalarım; 

 • Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü Psikodrama Eğitimi 96 saat
 • 1995- Hacettepe Üniversitesi - Madde Bağımlılığı ve Destek Eğitimi Projesi
 • 1997 Ankara Üniversitesi - Cinsel Kimlik Gelişimi
 • 1998 Psikologlar Derneği- Ankara -işe alma ve mülakat - İnsan Kaynakları
 • 2000 Uludağ Üniversitesi ile Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü ANA-BABA OKULU
 • 2001 Nilüfer Rehberlik - Araştırma Merkezi - 7-11 yaş Temel Kabiliyetler Testi / *12- 14 yaş Temel Yetenekler Testi
 • 2002 Unicef - Psiko- Eğitim Bilgilenme Ve Uygulamaları
 • 2003 Milli Eğitim - Psikolojik Bilgilendirme ve Anlamlandırma
 • 2004 Nilüfer Rehberlik -Araştırma Merkezi Atılganlık Eğitimi
 • 2004 Psikiyatrist Dr. Cengiz ALBAYRAK - Çocuklarda Dikkat Dağınıklığı Ve Hiperaktivite
 • 2005 İstanbul Bahçeşehir Koleji- Kariyer Kazanımları
 • 2006- 2007 Çağdaş Drama Derneği - Yaratıcı Drama Liderlik Eğitimi 2 düzey tamamlandı
 • 2007 9.Rehbrlik Sempozyumu - Çocuklarda Oyun Terapisi

EVLİ VE İKİ ÇOCUK ANNESİYİM.

2008 Mart ayında GÖRÜŞ PSİKOLOJİK DANIŞMA & AİLE DANIŞMANLIĞI MERKEZİNİ açtım.